PRAHA

PRAHA - " KRÁLOVSKÁ CESTA "                                                                                                                                                           Pražský hrad + procházka "Královskou cestou" - Pražský hrad (katedrála sv. Víta + Zlatá ulička), přes Hradčanské náměstí, Nerudova ulice, Karlův most, Betlémská kaple, Staroměstské náměstí, Celetná ulice, Prašná brána. Vzhledem k zavedení bezpečnostních rámů u vstupu do areálu Pražského hradu, počítejte s čekací dobou .

PRAHA - PRAŽSKÝ HRAD                                                                                                                                                               Návštěva Pražského hradu. Katedrála sv.Víta, Starý Královský palác,  Zlatá ulička, Bazilika sv. Jiří.

PRAHA - PRAŽSKÝ HRAD + PETŘÍN                                                                                                                                            Návštěva Pražského hradu - Katedrála sv.Víta, Zlatá ulička, Nerudova ulice, lanovka na Petřín - rozhledna.

PRAHA - POSLANECKÁ SNĚMOVNA + PROCHÁZKA                                                                                                                    Exkurze začíná projekcí krátkého filmu o činnosti Poslanecké sněmovny. Následuje prohlídka významných prostor s výkladem, která zahrnuje návštěvu předsálí, galerie hostů v hlavním zasedacím sále a přilehlých prostor. Pokud to umožní harmonogram zasedání, je možné rovněž nahlédnout do některé ze zasedacích místností. Poslanecká sněmovna je živoucí instituce, proto je nutné průběh prohlídky přizpůsobit jejímu chodu. Program v Praze je doplněn o procházku historickým centrem s průvodcem. Doporučujeme velmi včasné objednání.

PRAHA - ŽIDOVSKÉ MĚSTO                                                                                                                                                             Praha byla od nepaměti spojená se židovskou komunitou. V židovské kultuře zaujímá naprosto mimořádné místo co se týče, jak historického vývoje, tak i rozsahu staveb a památek. Součástí programu je komentovaná prohlídka Maiselovy synagogy, Pinkasovy synagogy, Starého židovského hřbitova a Španělské synagogy.

PRAHA - PLAVBA A PROCHÁZKA                                                                                                                                               Komentovaná procházka Starým Městem a hodinová vyhlídková plavba s průvodcem.

PRAHA - PLANETÁRIUM                                                                                                                                                            Pražské planetárium s průměrem promítací kopule 23 metrů patří k největším planetáriím na světě. Pro školy nabízí pořady s astronomickou , kosmonautickou, případně přírodovědeckou tématikou. Informace o aktuálním programu v CA.

PRAHA - ZOO                                                                                                                                                                                Zoologická zahrada se nachází v krásném, členitém terénu Trójské kotliny. V současné době se zoo může pochlubit 670 druhy zvířat s téměř 5 tisíci jedinci. Při procházce zahradou se podíváme do pavilonu Indonéské džungle, zavítáme k ledním medvědům, papouškům, slonům. Nezapomeneme ani na obrovské želvy a gorily. Možnost rozšíření o plavbu lodí z Rašínova nábřeží do Troje (ceny plavby na vyžádání).