Zahraniční výlety

       Cena každého výletu vždy zahrnuje:

dopravu autobusem splňujícím všechny předepsané normy EU

vstupné

doprovod CA

úrazové pojištění

(k tomuto účelu požadujeme nejpozději den před termínem výletu dodat jmenný

seznam dětí s daty narození, jinak nelze děti pojistit)

Při všech výletech jsou dva pedagogové ZDARMA a také je pro pedagogický doprovod

k dispozici ZDARMA v našich autobusech káva.

Dovolujeme si Vám nabídnout služby našich autobusů.

Je možné u nás objednat i jen dopravu na vaše akce - výlety mimo nabídku, doprava do školy v přírodě, do divadel pro pedag. doprovod apod.

Cena je dohodou, čekání vždy ZDARMA!!!

Jednodenní výlety:

1. DRÁŽĎANY

Nabízíme zájezd v rámci výuky německého jazyka a dějepisu do Drážďan. Jedná se o jednodenní zájezd s návštěvou historického centra a některého z muzeí. Procházka historickým centrem města s průvodcem, možnost návštěvy vybraného muzea (Dopravní, Hygienické-možnost objednání česky mluvícího průvodce, Zbrojnice v Residenčním zámku).

2. MÍŠEŇ

Zveme vás na výlet do "kolébky Saska" - Míšně. Historie tohoto města sahá více než tisíc let nazpět a je zde mnoho připomínek saské kultury. Světoznámou se ale Míšeň stala díky porcelánu, který se zde vyrábí od roku 1710. Navštívíme historické centrum, vyjdeme na hradní kopec, kde si prohlédneme úžasnou gotickou památku Dóm. Poté se přemístíme pěšky k manufaktuře, kde navštívíme muzeum porcelánu a prohlédneme si ukázkové výrobní prostory s českým výkladem - cca půl hodiny.

3. KLEINWELKA

Navštívíme prehistorickou zoologickou zahradu - park s plastikami pravěkých ještěrů v jejich životní velikosti, kterou postavil a zpracoval dle vědeckých předloh v r. 1981 - 1991 Franz Gruss. Na rozloze několika ha jsou zástupci ze světa pravěkých ještěrů z doby paleozoika a z dob mezozoické a druhohorní. Jsou zde i napodobeniny předchůdců člověka, jeho vývoj od "opočlověka" po dnešní podobu v jeho přirozeném prostředí. Možnost rozšíření o návštěvu největšího přírodní bludiště v Evropě o rozloze 60 ha. Je zde vysázeno přes pět tisíc stromků, které tvoří komplikovaný systém živých plotů a tím vytvářejí jedno z nejzajímavějších bludišť. Celý labyrint lze shlédnout z vrcholu 13 m dřevěné věže nebo z mostu, který se klene nad celým porostem.

4. SASKO - MOTÝLÍ DŮM, OPEVNĚNÝ HRAD

Při tomto výletu navštívíme tropický dům, kde si prohlédneme více než 200 druhů různých motýlů. Expozice je doplněna o výstavu plazů, pavouků a ryb. Možnost návštěvy s česky mluvícím průvodcem (nutno předem objednat). Dále zavítáme na poblíž stojící zříceninu skalního hradu. Monumentální komplex hradu a klášteru stojí na vrcholu mohutného pískovcového kuželu, který se vypíná více než 100m nad údolím.

Vícedenní výlety:

5. BERLÍN

Berlín, hlavní město Německa, které vás okouzlí nepřeberným množstvím pamětihodností. Navštívíme Alexandrplatz, Unter den Linden, Dóm, Braniborskou bránu, Checkpoint Charlie, Berlínskou zeď, Gerndarmenmarkt, Postupimské náměstí, Reichstag a další - podrobné informace o zájezdu v CK.

6. VÍDEŇ

Hlavní město Rakouska a zároveň nejmenší spolková země našeho jižního souseda. V mnohém se podobá našemu hlavnímu městu, přesto je však spořádanější, upravenější a zřejmě i konzervativnější. Navštívíme zámek Schönbrunn a jeho zahrady, Hundertwasserhaus, Hofburg, bazilika sv. Štěpána, Příkopy, nám. Marie Terezie a další - podrobné informace o zájezdu v CK.

7. POLSKO

Dvoudenní zájezd - Osvětim, Krakov, Wieliczka. Prohlídka největšího solného dolu v Evropě, prohlídka Krakova - staré město s poklady gotické, renesanční a barokní architektury, Hlavní rynek, Mariánský kostel, prohlídka nacistického koncentračního tábora - podrobné informace o zájezdu v CK.