Muzeum či výstava

11. PRAHA - KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

V úžasném malém světě Království železnic můžete vidět nejen největší modelovou železnici u nás, ale také se dozvíte mnoho zajímavých věcí z historie kolejové dopravy. Podíváme se také na prezentaci populární mašinky Tomáš a unikátní papírový Šípův model Prahy. Pro zábavu je k dispozici dětský Pompo koutek plný hraček.

12. LIBEREC - DINOPARK

Nejmodernější Dinopark v ČR. Během procházky druhohorní džunglí se na návštěvníky spustí liják z inscenované bouřky. Děti si mohou rozpohybovat hydraulikou řízenou kostru Tyrannosaura Rexe a díky instalované kameře uvidí svět jeho očima. Celkem je v libereckém dinoparku sedmdesát modelů ve třiceti scénách. Jsou propracované do nejmenších detailů, část z nich ovládá hydraulika a všechny doprovází zvukové efekty. Dětmi nejoblíbenější patrně bude 120m dlouhá dobrodružná stezka, kterou děti musí projít samy. Čeká je cesta po visutém mostě, nad vodou, úzkým tunelem ve skále i pod nohami obrovitého Iguanodona.

13. DOKSY - MUZEUM ČTYŘLÍSTKU

Pojeďte s námi na prohlídku muzea "Čtyřlístku". Expozice je věnovaná vývoji komiksu, setkáte se zde se všemi postavičkami v téměř životní velikosti, nahlédnete do Fininčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. Děti si zde mohou malovat, skládat a také si určitě přečteme nějaký příběh.

14. MOST - MUZEUM

Stálá výstava Přírodou severozápadních Čech. Jedna z nejoblíbenějších expozic, zejména u dětských návštěvníků., seznamuje s bohatstvím přírody v regionu. Pro děti nejzajímavější částí jsou vyhlídkové krajiny s preparovanými zvířaty či jejich modely.