MUZEA, SKANZENY, VÝSTAVY

PRAHA - KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

V úžasném malém světě Království železnic můžete vidět nejen největší modelovou železnici u nás, ale také se dozvíte mnoho zajímavých věcí z historie kolejové dopravy.

ZUBRNICE - SKANZEN

Navštívíme jeden z nejmladších skanzenů v Čechách. Základem skanzenu je stará historická vesnice - roubené zemědělské usedlosti s expozicemi. Prohlídka skanzenu s průvodcem.

OSTRÁ - HISTORICKÁ VESNICE ŘEMESEL

Na tomto výletě zamíříme do historické vesnice řemesel - žáci spatří celou vesničku s ukázkami tradičních řemesel dráteníků, hrnčířů, řezbářů, provazníků a v rámci svého volna si potom mohou zkusit vyrobit například papír, svíčku či mýdlo. Také se projdeme po bylinných zahradách s bludištěm. V místní hodovně můžete zakoupit tradiční palačinku či drobné pečivo. V ceně zájezdu není zahrnuta vlastní výroba. Ceny za výrobky se pohybují od 30 do 60,-Kč. Otevřeno od 29. dubna.

BŘEZNO - ARCHEOLOGICKÝ SKANZEN

Ojedinělý soubor rekonstruovaných pravěkých a raně středověkých obydlí a technologických zařízení, vzniklý jako výsledek dlouholetého odborného archeologického experimentu. Nahlédneme do života našich předků:  jak stavěli příbytky, vyráběli nástroje, rozdělávali oheň, vařili na píckách, skladovali obilí v zásobních jámách, drtili je na zmotěrkách nebo mleli na rotačním mlýnku.

DOKSY - MUZEUM ČTYŘLÍSTKU

Pojeďte s námi na prohlídku muzea "Čtyřlístku". Expozice je věnovaná vývoji komiksu, setkáte se zde se všemi postavičkami v téměř životní velikosti, nahlédnete do Fifinčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. Vhodné pro I. a II. třídu.

LIBEREC - DINOPARK

Nejmodernější Dinopark v ČR. Během procházky druhohorní džunglí se na návštěvníky spustí liják z inscenované bouřky. Děti si mohou rozpohybovat hydraulikou řízenou kostru Tyrannosaura Rexe a díky instalované kameře uvidí svět jeho očima. Celkem je v libereckém dinoparku sedmdesát modelů ve třiceti scénách. Jsou propracované do nejmenších detailů, část z nich ovládá hydraulika a všechny doprovází zvukové efekty. Dětmi nejoblíbenější patrně bude 120m dlouhá dobrodružná stezka, kterou děti musí projít samy. Čeká je cesta po visutém mostě, nad vodou, úzkým tunelem ve skále i pod nohami obrovitého Iguanodona.

LIBEREC - IQPARK

Více jak stovka atraktivních, interaktivních, zábavných i poučných exponátů z nejrůznějších oblastí lidského života, demonstrace přírodních jevů a zákonů, testy, rébusy, kvízy, hry, hlavolamy a atrakce na 3 podlažích - tak to je IQpark.

MILOVICE - PARK MIRÁKULUM

Rodinný park se rozkládá na ploše 10ha a nabízí celodenní využití. Najdete zde několik desítek herních prvků, minizoo nebo lesní naučnou stezku - to vše v nápaditém a kvalitním provedení se zapojením zeleně.