Kam za zvířátky

DĚČÍN - ZOO

Vydejte se s námi do menší zoologické zahrady na Pastýřské stěně v Děčíně. Ukážeme si medvěda Bruna, ptačí dům či faunu Česko-Saského Švýcarska. Jako mořeplavci si pak budete připadat v expozici "Rajské ostrovy". Vydáme se na objevnou plavbu kolem světa, během níž poznáme život na korálovém útese, v tropických pralesích, v karibské oblasti i na polopoušti. Seznámíte se s ohroženými druhy plazů i obojživelníků.

CHOMUTOV - ZOOPARK

Podkrušnohorský zoopark je největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Při procházce zooparkem uvidíme přírodní hnízdiště několika druhů ptáků, zubry, opice, šelmy, medvědy a domácí zvířectvo. Navštívíme také nově otevřené expozice: MEDÚZÁRIUM a ŽELVÁRIUM

LIBEREC - ZOO

Liberecká zoologická zahrada je nejstarší ZOO v České republice. V roce 2019 oslaví 100. narozeniny. Chová se zde kolem 170 druhů zvířat o celkovém počtu více než 1000 jedinců. Pouze v Liberci můžete spatřit bílou formu tygra indického či monumentální takiny čínské.

PRAHA - ZOO

Zoologická zahrada se nachází v krásném, členitém terénu Trójské kotliny. V současné době se zoo může pochlubit 670 druhy zvířat s téměř 5 tisíci jedinci. Při procházce zahradou se podíváme do pavilonu Indonéské džungle, zavítáme k ledním medvědům, papouškům, slonům. Nezapomeneme ani na obrovské želvy a gorilí rodinku.

MSTIŠOV - OBORA

Příjemné dopoledne strávíte návštěvou menší obory ve Mstišově. V oboře o rozloze 20 ha můžete spatřit jeleny, daňky, srnky, divoká prasata, kozy i lišku.

PRAHA - MOŘSKÝ SVĚT

Navštivte s námi unikátní expozici, která spolykala celkem 260 000 l vody a obsahuje 50 akvárií, z nichž největší je domovem žraloka černocípého. Uvidíme i murény, rejnoka žraločího a kobercové žraloky. Také se podíváme na hejno dravých barakud a jedovatých perutýnů. Kromě toho je k vidění 25m dlouhá korálová jeskyně s akvárii zabudovanými přímo do skály. Celý komplexní dojem doplňuje jedinečná podlahová projekce, která reaguje na pohyb a nabízí úžasnou škálu efektů, které zaujmou zejména nejmenší návštěvníky. Také je zde umístěn model skutečného majáku "Ztroskotanců" ze Severní Karolíny a krásná nová nádrž se 4 druhy želv a dravými rybami.

© 2016 CA TRYSK | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!