První stupeň

       Cena každého výletu vždy zahrnuje:

dopravu autobusem splňujícím všechny předepsané normy EU

vstupné

doprovod CA

úrazové pojištění

(k tomuto účelu požadujeme nejpozději den před termínem výletu dodat jmenný

seznam dětí s daty narození, jinak nelze děti pojistit)

Při všech výletech jsou dva pedagogové ZDARMA a také je pro pedagogický doprovod

k dispozici ZDARMA v našich autobusech káva.

Dovolujeme si Vám nabídnout služby našich autobusů.

Je možné u nás objednat i jen dopravu na vaše akce - výlety mimo nabídku, doprava do školy v přírodě, do divadel pro pedag. doprovod apod.

Cena je dohodou, čekání vždy ZDARMA!!!

ZOO, Obory

1.DĚČÍN - ZOO

Vydejte se s námi do menší zoologické zahrady na Pastýřské stěně v Děčíně. Ukážeme si medvědy grizzly, ptačí dům či faunu Česko-Saského Švýcarska. Jako mořeplavci si pak budete připadat v expozici "Rajské ostrovy". Vydáme se na objevnou plavbu kolem světa, během níž poznáme život na korálovém útese, v tropických pralesích, v karibské oblasti i na polopoušti. Seznámíte se s ohroženými druhy plazů i obojživelníků.

2. CHOMUTOV - ZOOPARK

Podkrušnohorský zoopark je naopak největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Při procházce zooparkem uvidíme přírodní hnízdiště několika druhů ptáků, zubry, opice, šelmy, medvědy a domácí zvířectvo.

3. LIBEREC - ZOO

Tentokrát vás zveme na výlet do nejstarší zoologické zahrady v České republice. V roce 2011 oslavila již své 92. narozeniny. Chová se zde kolem 170 druhů zvířat o celkovém počtu více než 1000 jedinců. Pouze v Liberci můžete spatřit bílou formu tygra indického či monumentální takiny čínské.

4. PRAHA - ZOO

Zoologická zahrada se nachází v krásném, členitém terénu Trójské kotliny. V současné době se zoo může pochlubit 670 druhy zvířat s téměř 5 tisíci jedinci. Při procházce zahradou se podíváme do pavilonu Indonéské džungle, zavítáme k ledním medvědům, papouškům, slonům. Nezapomeneme ani na obrovské želvy a gorilí rodinku. Možnost rozšíření o plavbu lodí z Rašínova nábřeží do Troje

5. PRAHA - MOŘSKÝ SVĚT

Navštivte s námi unikátní expozici, která spolykala celkem 260 000l vody a obsahuje 50 akvárií, z nichž největší je domovem žraloka černocípého. Uvidíme i murény, rejnoka žraločího a kobercové žraloky. Také se podíváme na hejno dravých barakud a jedovatých perutýnů. Kromě toho je k vidění 25m dlouhá korálová jeskyně s akvárii zabudovanými přímo do skály. Celý komplexní dojem doplňuje jedinečná podlahová projekce, která reaguje na pohyb a nabízí úžasnou škálu efektů, které zaujmou zejména nejmenší návštěvníky. Také je zde umístěn model skutečného majáku "Ztroskotanců" ze Severní Karolíny a krásná nová nádrž se 4 druhy želv a dravými rybami.

6. SRN - GEISING - OBORA

Pěkná, roztomilá s téměř rodinnou atmosférou je přírodní obora, která se nachází jen kousek od českých hranic. Většina výběhů je oplocených, ale zvířátka jsou zvyklá chodit až k plotu. V oboře žijí mufloni, jeleni, daňci. Potkáme se i s oslem, rysem, mývalem, lamou, surikatou a mnoha dalšími zvířaty.Popisky a cedulky jsou i v českém jazyce. Všichni žáci musí mít svůj cestovní doklad (OP či pas). V ceně výletu je zahrnuto i pojištění léčebných výloh v zahraničí.  

Divadla

7. MOST - DIVADLO ROZMANITOSTÍ náš tip

Dvě desítky let hraje pro malé i velké diváky Divadlo Rozmanitostí, loutková scéna Městského divadla v Mostě. Představení jsou loutková či hraná, plná písniček, krásných kulis a výborných hereckých výkonů. Pokud chcete strávit příjemné dopoledne, zavolejte nám a domluvte si konkrétní představení.

8. PRAHA - DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA

Divadlo se v dubnu 2010 vrátilo zpět do zrekonstruované budovy na Praze 6. Scéna je po rekonstrukci jako vyměněná. Najdete zde úplně nový sál, ozvučení a osvětlení. Ve všech představeních na děti čekají známé loutky Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny a Žerička. V předsálí je k vidění malá výstava loutek.

9. LÍBEZNICE - DIVADLO KOUZEL PAVLA KOŽÍŠKA

Divadlo kouzel je naprosto originální a jedinečné divadlo pro děti. Neváhejte a vydejte se s námi na představení plné neuvěřitelných kouzel a perfektní zábavy. Po představení lze domluvit autogramiádu (každé dítě obdrží fotografii s podpisem) či společná fotka s Pavlem Kožíškem na jevišti.

Muzea, skanzeny, výstavy

10. PRAHA - KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

V úžasném malém světě Království železnic můžete vidět nejen největší modelovou železnici u nás, ale také se dozvíte mnoho zajímavých věcí z historie kolejové dopravy. Podíváme se také na prezentaci populární mašinky Tomáš a unikátní papírový Šípův model Prahy.

11. ZUBRNICE - SKANZEN

Navštívíme nejmladší skanzen v Čechách, základem skanzenu je stará historická vesnice - roubené zemědělské usedlosti s expozicemi. Prohlídka skanzenu s průvodcem.

12. OSTRÁ - HISTORICKÁ VESNICE ŘEMESELnáš tip

Na tomto výletě zamíříme do historické vesnice řemesel - děti spatří celou vesničku s ukázkami tradičních řemesel dráteníků, hrnčířů, řezbářů, provazníků a v rámci svého volna si potom mohou zkusit vyrobit například papír, svíčku či mýdlo. Také se projdeme po bylinných zahradách s bludištěm. V místní hodovně můžete zakoupit tradiční palačinku či drobné pečivo. V ceně zájezdu není zahrnuta vlastní výroba. Ceny za výrobky se pohybují od 30 do 60,-Kč. Otevřeno od května.

13. LIBEREC - IQ PARK

Více jak stovka atraktivních, interaktivních, zábavných i poučných exponátů z nejrůznějších oblastí lidského života, demonstrace přírodních jevů a zákonů, testy, rébusy, kvízy, hry, hlavolamy a atrakce na 3 podlažích - tak to je IQ park. 

14. LIBEREC - DINOPARK

Nejmodernější Dinopark v ČR. Během procházky druhohorní džunglí se na návštěvníky spustí liják z inscenované bouřky. Děti si mohou rozpohybovat hydraulikou řízenou kostru Tyrannosaura Rexe a díky instalované kameře uvidí svět jeho očima. Celkem je v libereckém dinoparku sedmdesát modelů ve třiceti scénách. Jsou propracované do nejmenších detailů, část z nich ovládá hydraulika a všechny doprovází zvukové efekty. Dětmi nejoblíbenější patrně bude 120m dlouhá dobrodružná stezka, kterou děti musí projít samy. Čeká je cesta po visutém mostě, nad vodou, úzkým tunelem ve skále i pod nohami obrovitého Iguanodona.

15. DOKSY - MUZEUM ČTYŘLÍSTKU 

Pojeďte s námi na prohlídku muzea "Čtyřlístku". Expozice je věnovaná vývoji komiksu, setkáte se zde se všemi postavičkami v téměř životní velikosti, nahlédnete do Fifinčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. Děti si zde mohou malovat, skládat a také si určitě přečteme nějaký příběh. Vhodné pro I. a II. třídu.

Poznáváme Prahu

16. PRAHA - "KRÁLOVSKÁ CESTA"

Procházka Prahou - Prašná brána, Celetná ulice, Staroměstské náměstí s orlojem, Betlémská kaple, dále přes Karlův most na Pražský hrad ( prohlídka katedrály sv.Víta, Zlatá ulička).

17. PRAHA - PRAŽSKÝ HRAD

Návštěva Pražského hradu. Katedrála sv.Víta, Starý Královský palác ( možnost objednání programu: Příběh Pražského hradu), Zlatá ulička, Bazilika sv. Jiří.

18. PRAHA - VÁNOČNÍ

Vánoční nálada začíná již počátkem adventního období. Město je v tu dobu již slavnostně vyzdobené a na mnoha místech jsou již vyzdobeny vánoční stromy jako hlavní symboly nadcházejících svátků. Největší vánoční strom bývá tradičně na Staroměstském náměstí. V historických částech města, ale i v okrajových čtvrtích probíhají vánoční trhy. Projdeme historickým centrem až k Betlémské kapli, kde navštívíme vánoční výstavu-v letošním roce na téma Hravé Vánoce. 

19. PRAHA - PROCHÁZKA, TURISTICKÝ VLÁČEK

Procházka Starým městem s výkladem (Prašná brána, Celetná ulice, Staroměstské náměstí), okružní jízda turistickým vláčkem. Děti získají obraz o nejzásadnějších pamětihodnostech hlavního města (Staroměstské náměstí, sídlo vlády, obě komory Parlamentu ČR, Nerudova ulice, Černínský palác, Pražský hrad, Nový svět, Belveder, Klárov, Rudolfinum, Stará synagoga, Pařížská ulice). Součástí jízdy je i odborný komentář vztahující se k jednotlivým pamětihodnostem. Návrat zpět na Staroměstské náměstí, pokračujeme pěšky k Betlémské kapli, přes Karlův most, Kampa. Vláček jezdí do konce listopadu.

Exkurze

20. PRAHA - LETIŠTĚ RUZYNĚ

Letiště Praha je atraktivním místem, kde načerpáte atmosféru dálek, nevšedních zážitků a poznání. V rámci exkurze mají děti příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Uvidíme shon a provoz na odbavovacích plochách a dostanete se do těsné blízkosti letadel. Z několika desítek metrů budeme pozorovat starty a přistání různých typů letadel a budeme mít rovněž možnost navštívit nejmodernější stanici záchranné a požární služby v České republice.

21. PRAHA - PROCHÁZKA, EXKURZE V NÁRODNÍM DIVADLE

Procházka Starým městem s výkladem (Prašná brána, Celetná ulice, Staroměstské náměstí, Betlémská kaple, Karlův most). Hodinová prohlídka budovy Národního divadla s průvodcem. Vzhledem k velké obsazenosti exkurzí v ND je nutná velmi včasná rezervace.

22. LINDAVA - SKLÁRNA

V malé obci Lindava poblíž Nového Boru navštívíme sklárnu, jejíž exkluzivní výrobky jsou k vidění v uměleckých galeriích celého světa. Na vlastní oči shlédneme práci sklářských mistrů a při odborném výkladu můžeme pozorovat, jak se žhavá tekutá hmota v rukou sklářských mistrů mění v křehkou krásu. Samozřejmě budou děti mít možnost vyzkoušet si sklářské řemeslo a sami si vyfouknou sklářskou píšťalou svůj vlastní výrobek.

23. MLADOBOLESLAVSKO - CUKROVAR

Během řepné kampaně lze umožnit dětem návštěvu největšího cukrovaru a lihovaru v ČR. Exkurze je spojena s prohlídkou průmyslového závodu cukrovaru včetně vnitřních prostor. Děti se podrobně seznámí se zpracováním cukrové řepy a postupem při výrobě cukru. Poté děti navštíví cukrovarnické muzeum. Hlavním cílem expozice je představit historii výroby cukru v českých zemích od jejích prvopočátků. K vidění jsou různé druhy homolí, kostky, kubesy i obří kostka o hraně 1 m. Děti se dozví, co je melasa či sirob a seznámí se s významnými osobnostmi tohoto odvětví. Nahlédnout nás nechají i do cukrovarské laboratoře. Velké technologické celky a strojní zařízení používané v cukrovarech můžete shlédnout v dalších prostorách, které sloužily jako stodola či kravín. Řepná kampaň v měsíci říjnu. Vhodné pro 5. třídy.

24. DUBÍ - DŮM PORCELÁNU

Exkurze do závodu se 150-ti letou tradicí výroby nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do procesu vzniku porcelánu. Během komentované prohlídky zjistíte, jaké postupy a technologie jsou potřeba pro vytvoření světoznámého cibuláku. Součástí programu je i interaktivní workshop - dekorování hrnků. Děti si nadekorují hrnky z produkce Českého porcelánu a získají tak upomínku na zážitek z exkurze či originální dárek pro své blízké. Hrnky nejsou ihned k dispozici, do školy budou doručeny cestovní kanceláří Trysk na základě dohody s pedagogem do 1 týdne. V případě zájmu o tento výlet je nutná velmi včasná rezervace.

Výlety s programem

25. ÚŠTĚK - PEKELNÉ SKLEPY

Ve dnech 3.12.,4.12. a 5.12.se otevřou brány zdejšího "pekla", aby pobavily zejména své dětské návštěvníky. Těší se na vás půvabná čertice Mefista, jeho Exelence Lucifer a kdoví, možná, že vás během procházky peklem pozlobí i nějaký další rohatý, na každého dětského návštěvníka čeká malá sladká odměna. K dispozici je sál místního kulturního domu, který se nachází v těsné blízkosti náměstí a samotné Pikartské věže, kde je možné využít WC, posedět v teple, sníst si svačinu.

26. TEPLICE - PLANETÁRIUM

Seznámení se s astronomickou tématikou. Na velkoplošné produkci pořad o sluneční soustavě. Pro děti z 1 a 2 tříd možnost shlédnutí pohádky o Rákosníčkovi a následné povídání o hvězdách. Možnost rozšíření programu o návštěvu hvězdárny nebo botanické zahrady. + 20,-Kč/hvězdárna, + 35,-Kč/botanická zahrada

27. PRAHA - PLANETÁRIUM

Pražské planetárium s průměrem promítací kopule 23 metrů patří k největším planetáriím na světě. Pro školy nabízí pořady s astronomickou , kosmonautickou, případně přírodovědeckou tématikou. Info o aktuálním programu v CK.

28. ŠESTAJOVICE náš tip

Návštěva výrobních dílen různého typu. Dílny jsou v krytých a teplých prostorách. Součástí areálu je minifarma se zvířaty. Pro paní učitelky je připravena káva a dárek.

SVÍČKÁRNA : děti si ozdobí 2ks svíček a naplní pytlík s koupelnovou solí

PASTELKÁRNA: děti si ozdobí 1 ks svíčky a odlijí 8 voskových pastelek

ČOKOLÁDOVNA: děti si odlijí tabulku čokolády, čokoládové lízátko a barevnou čokoládou malují čokoládový odlitek - Nejoblíbenější program roku 2017 

29. ZUBRNICE - VÁNOČNÍ PROGRAM

Zveme vás do atmosféry roubené zemědělské usedlosti na program "Advent". Povídání o vánočních zvycích pečení a tvoření. POSLEDNÍ VOLNÉ TERMÍNY!!!

Program je pro max. 28 žáků!!!

30. TEPLICE - MÝDLARNA

Návštěva teplické mýdlárny, seznámení s výrobou mýdla, zdobení a balení 2ks mýdla pro každého. Možnost drobného nákupu. Další možností jsou vánoční termíny s povídáním o Vánocích a zdobením 1ks mýdla. Možné vánoční termíny: listopad: 19,21,23,26,28. prosinec: 10.12,14,17,19. Vánoční termíny + 20,-Kč/žák. 

Program je pro max. 25 žáků!!!

31. CHOMUTOV - MUZEUM - NA VÁNOCE DLOUHÉ NOCE

Program pojednává o tradicích krušnohorských Vánoc, které žáci objevují pomocí připravených pracovních listů. Součástí programu je i rukodělná dílna, kde si žáci vyrobí malé vánoční překvapení. 

Program je pro max. 30 žáků, minimální počet 25 žáků!!!

32. CHOMUTOV - MUZEUM - PRAVĚK NENÍ DOBA LEDOVÁ

Program je koncipován jako netradiční a zábavný pohled na pravěkou historii regionu. V programu žáci navštíví výstavu Pohledy do pravěku a kouzlem se přenesou do dané doby, zde musí splnit několik úkolů na pracovních listech, které jim pomohou najít cestu zpět. 

Program je pro max. 30 žáků, minimální počet 25 žáků!!!