První stupeň

       Cena každého výletu vždy zahrnuje:

dopravu autobusem splňujícím všechny předepsané normy EU

vstupné

doprovod CA

úrazové pojištění

(k tomuto účelu požadujeme nejpozději den před termínem výletu dodat jmenný

seznam dětí s daty narození, jinak nelze děti pojistit)

Při všech výletech jsou dva pedagogové ZDARMA a také je pro pedagogický doprovod

k dispozici ZDARMA v našich autobusech káva.

Dovolujeme si Vám nabídnout služby našich autobusů.

Je možné u nás objednat i jen dopravu na vaše akce - výlety mimo nabídku, doprava do školy v přírodě, do divadel pro pedag. doprovod apod.

Cena je dohodou, čekání vždy ZDARMA!!!

ZOO, Obory

1.DĚČÍN - ZOO

Vydejte se s námi do menší zoologické zahrady na Pastýřské stěně v Děčíně. Ukážeme si medvědy grizzly, ptačí dům či faunu Česko-Saského Švýcarska. Jako mořeplavci si pak budete připadat v expozici "Rajské ostrovy". Vydáme se na objevnou plavbu kolem světa, během níž poznáme život na korálovém útese, v tropických pralesích, v karibské oblasti i na polopoušti. Seznámíte se s ohroženými druhy plazů i obojživelníků.

2. CHOMUTOV - ZOOPARK

Podkrušnohorský zoopark je naopak největší zoo v České republice, alespoň co se rozlohy týče. Má totiž neuvěřitelných 112 ha. Při procházce zooparkem uvidíme přírodní hnízdiště několika druhů ptáků, zubry, opice, šelmy, medvědy a domácí zvířectvo.

3. LIBEREC - ZOO

Tentokrát vás zveme na výlet do nejstarší zoologické zahrady v České republice. V roce 2011 oslavila již své 92. narozeniny. Chová se zde kolem 170 druhů zvířat o celkovém počtu více než 1000 jedinců. Pouze v Liberci můžete spatřit bílou formu tygra indického či monumentální takiny čínské.

4. PRAHA - ZOO

Zoologická zahrada se nachází v krásném, členitém terénu Trójské kotliny. V současné době se zoo může pochlubit 670 druhy zvířat s téměř 5 tisíci jedinci. Při procházce zahradou se podíváme do pavilonu Indonéské džungle, zavítáme k ledním medvědům, papouškům, slonům. Nezapomeneme ani na obrovské želvy a gorilí rodinku. Možnost rozšíření o plavbu lodí z Rašínova nábřeží do Troje

5. PRAHA - MOŘSKÝ SVĚT

Navštivte s námi unikátní expozici, která spolykala celkem 260 000l vody a obsahuje 50 akvárií, z nichž největší je domovem žraloka černocípého. Uvidíme i murény, rejnoka žraločího a kobercové žraloky. Také se podíváme na hejno dravých barakud a jedovatých perutýnů. Kromě toho je k vidění 25m dlouhá korálová jeskyně s akvárii zabudovanými přímo do skály. Celý komplexní dojem doplňuje jedinečná podlahová projekce, která reaguje na pohyb a nabízí úžasnou škálu efektů, které zaujmou zejména nejmenší návštěvníky. Také je zde umístěn model skutečného majáku "Ztroskotanců" ze Severní Karolíny a krásná nová nádrž se 4 druhy želv a dravými rybami.

6. MOSTECKO - FARMA

Kompletně zrekonstruovaný areál, kde jsou ve stájích chovány koně mnoha plemen. Kromě koní si žáci prohlédnou další hospodářská zvířata - oslíky, miniprasátka, králíky, kozy a ovečky. Pro žáky je sestaven program, který zahrnuje prohlídku stájí s výkladem a jízdu na ponících či koních. Součástí je i občerstvení (lze vybrat opékání špekáčků nebo špagety) včetně 1 studeného či teplého nápoje. Na koních se vozí v kryté hale, tudíž program lze uskutečnit i při nepříznivém počasí. K dispozici je i malinký obchůdek, kde si žáci mohou zakoupit drobnosti a suvenýry i za velmi nízké ceny. Program objednávat s velkým předstihem, lze objednat od středy do pátku.

7. SRN - OBORA

Pěkná, roztomilá s téměř rodinnou atmosférou je přírodní obora, která se nachází jen kousek od českých hranic. Většina výběhů je oplocených, ale zvířátka jsou zvyklá chodit až k plotu. V oboře žijí mufloni, jeleni, daňci. Potkáme se i s oslem, rysem, mývalem, lamou, surikatou a mnoha dalšími zvířaty.Popisky a cedulky jsou i v českém jazyce. Všichni žáci musí mít svůj cestovní doklad (OP či pas). V ceně výletu je zahrnuto i pojištění léčebných výloh v zahraničí.  

NOVINKA!!!

Divadla

8. MOST - DIVADLO ROZMANITOSTÍ náš tip

Dvě desítky let hraje pro malé i velké diváky Divadlo Rozmanitostí, loutková scéna Městského divadla v Mostě. Představení jsou loutková či hraná, plná písniček, krásných kulis a výborných hereckých výkonů. Pokud chcete strávit příjemné dopoledne, zavolejte nám a domluvte si konkrétní představení.

9. PRAHA - DIVADLO SPEJBLA A HURVÍNKA

Divadlo se v dubnu 2010 vrátilo zpět do zrekonstruované budovy na Praze 6. Scéna je po rekonstrukci jako vyměněná. Najdete zde úplně nový sál, ozvučení a osvětlení. Ve všech představeních na děti čekají známé loutky Spejbla, Hurvínka, Máničky, paní Kateřiny a Žerička. V předsálí je k vidění malá výstava loutek.

10. LÍBEZNICE - DIVADLO KOUZEL PAVLA KOŽÍŠKA

Divadlo kouzel je naprosto originální a jedinečné divadlo pro děti. Neváhejte a vydejte se s námi na představení plné neuvěřitelných kouzel a perfektní zábavy. Po představení lze domluvit autogramiádu (každé dítě obdrží fotografii s podpisem) či společná fotka s Pavlem Kožíškem na jevišti.

Muzea, skanzeny, výstavy

11. PRAHA - KRÁLOVSTVÍ ŽELEZNIC

V úžasném malém světě Království železnic můžete vidět nejen největší modelovou železnici u nás, ale také se dozvíte mnoho zajímavých věcí z historie kolejové dopravy. Podíváme se také na prezentaci populární mašinky Tomáš a unikátní papírový Šípův model Prahy.

12. ZUBRNICE - SKANZEN

Navštívíme nejmladší skanzen v Čechách, základem skanzenu je stará historická vesnice - roubené zemědělské usedlosti s expozicemi. Prohlídka skanzenu s průvodcem.

13. OSTRÁ - HISTORICKÁ VESNICE ŘEMESELnáš tip

Na tomto výletě zamíříme do historické vesnice řemesel - děti spatří celou vesničku s ukázkami tradičních řemesel dráteníků, hrnčířů, řezbářů, provazníků a v rámci svého volna si potom mohou zkusit vyrobit například papír, svíčku či mýdlo. Také se projdeme po bylinných zahradách s bludištěm. V místní hodovně můžete zakoupit tradiční palačinku či drobné pečivo. V ceně zájezdu není zahrnuta vlastní výroba. Ceny za výrobky se pohybují od 30 do 60,-Kč. Otevřeno od května.

14. LIBEREC - IQ PARK + LABYRINT náš tip

Více jak stovka atraktivních, interaktivních, zábavných i poučných exponátů z nejrůznějších oblastí lidského života, demonstrace přírodních jevů a zákonů, testy, rébusy, kvízy, hry, hlavolamy a atrakce na 3 podlažích - tak to je IQ park. Dále navštívíme Labyrint, který nabízí klasické zrcadlové bludiště, křišťálové bludiště, temný labyrint se strašidly a místnost s optickými klamy.

15. LIBEREC - DINOPARK

Nejmodernější Dinopark v ČR. Během procházky druhohorní džunglí se na návštěvníky spustí liják z inscenované bouřky. Děti si mohou rozpohybovat hydraulikou řízenou kostru Tyrannosaura Rexe a díky instalované kameře uvidí svět jeho očima. Celkem je v libereckém dinoparku sedmdesát modelů ve třiceti scénách. Jsou propracované do nejmenších detailů, část z nich ovládá hydraulika a všechny doprovází zvukové efekty. Dětmi nejoblíbenější patrně bude 120m dlouhá dobrodružná stezka, kterou děti musí projít samy. Čeká je cesta po visutém mostě, nad vodou, úzkým tunelem ve skále i pod nohami obrovitého Iguanodona.

16. DOKSY - MUZEUM ČTYŘLÍSTKU

Pojeďte s námi na prohlídku muzea "Čtyřlístku". Expozice je věnovaná vývoji komiksu, setkáte se zde se všemi postavičkami v téměř životní velikosti, nahlédnete do Fifinčiny kuchyně či spatříte Myšpulínovy vynálezy. Děti si zde mohou malovat, skládat a také si určitě přečteme nějaký příběh. Vhodné pro I. a II. třídu.

17. BŘEZNO - ARCHEOLOGICKÝ SKANZEN+ PERUC

Ojedinělý soubor rekonstruovaných pravěkých a raně středověkých obydlí a technologických zařízení, vzniklý jako výsledek dlouholetého odborného archeologického experimentu. Nahlédneme do života našich předků, jak stavěli příbytky, vyráběli nástroje, rozdělávali oheň, vařili na píckách, skladovali obilí v zásobních jámách, drtili je na zmotěrkách nebo mleli na rotačním mlýnku. Návštěva Peruci - "Boženina studánka" a "Oldřichův dub"

18. MILOVICE - PARK MIRÁKULUM

Rodinný park se rozkládá na ploše 10ha a nabízí celodenní využití. Najdete zde několik desítek herních prvků, minizoo nebo lesní naučnou stezku - to vše v nápaditém a kvalitním provedení se zapojením zeleně.

Poznáváme Prahu

19. PRAHA - "Královská cesta"

Procházka Prahou - Prašná brána, Celetná ulice, Staroměstské náměstí s orlojem, Betlémská kaple, dále přes Karlův most na Pražský hrad ( prohlídka katedrály sv.Víta, Zlatá ulička).

20. PRAHA - Pražský hrad

Návštěva Pražského hradu. Katedrála sv.Víta, Starý Královský palác ( možnost objednání programu: Příběh Pražského hradu), Zlatá ulička, Bazilika sv. Jiří.

21. PRAHA - plavba s vodníkem, procházka

Hodinová plavba s průvodcem, kterým je zaručeně pravý vltavský vodník. Dále následuje krátká procházka přes židovské město, Staroměstské náměstí a Celetnou ulici. Fakultativně lze za 49,-Kč/žák přiobjednat malé občerstvení na lodi, při objednání občerstvení obdrží každý žák jako bonus zdarma pexeso s lodními motivy.   

NOVINKA!!!

22. PRAHA - procházka, muzeum voskových figurín

Procházka Starým městem s výkladem (Prašná brána, Celetná ulice), návštěva muzea Grévin s programem (historický tématický okruh - Karel IV, Rudolf II, Marie Terezie, Rabbi Löw a Golem a další, cca 90 minutová prohlídka s průvodcem), dále pokračujeme pěšky na Staroměstské náměstí, Betlémská kaple, Karlův most a Kampa.

23. PRAHA - procházka, exkurze v Národním divadle

Procházka Starým městem s výkladem (Prašná brána, Celetná ulice, Staroměstské náměstí, Betlémská kaple, Karlův most). Hodinová prohlídka budovy Národního divadla s průvodcem. Vzhledem k velké obsazenosti exkurzí v ND je nutná velmi včasná rezervace.

24. PRAHA - muzeum Karlova mostu + projížďka lodí

Komentovaná prohlídka muzea Karlova mostu, které se nachází v jedinečných prostorách kláštera Řádu křížovníků. Dále je program spojen s projížďkou lodí s výkladem, loď pluje kolem Karlova mostu, Čertovkou, k Mánesovu mostu a zpět.  

NOVINKA!!!

Exkurze

25. PRAHA - LETIŠTĚ RUZYNĚ

Letiště Praha je atraktivním místem, kde načerpáte atmosféru dálek, nevšedních zážitků a poznání. V rámci exkurze mají děti příležitost poznat pracovní zázemí mnoha zajímavých profesí a místa, kam se cestující běžně nedostanou. Uvidíme shon a provoz na odbavovacích plochách a dostanete se do těsné blízkosti letadel. Z několika desítek metrů budeme pozorovat starty a přistání různých typů letadel a budeme mít rovněž možnost navštívit nejmodernější stanici záchranné a požární služby v České republice.

26. LINDAVA - SKLÁRNA náš tip

V malé obci Lindava poblíž Nového Boru navštívíme sklárnu, jejíž exkluzivní výrobky jsou k vidění v uměleckých galeriích celého světa. Na vlastní oči shlédneme práci sklářských mistrů a při odborném výkladu můžeme pozorovat, jak se žhavá tekutá hmota v rukou sklářských mistrů mění v křehkou krásu. Samozřejmě budou děti mít možnost vyzkoušet si sklářské řemeslo a sami si vyfouknou sklářskou píšťalou svůj vlastní výrobek.

27. DUBÍ - DŮM PORCELÁNU

Exkurze do závodu se 150-ti letou tradicí výroby nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do procesu vzniku porcelánu. Během komentované prohlídky zjistíte, jaké postupy a technologie jsou potřeba pro vytvoření světoznámého cibuláku. Součástí programu je i interaktivní workshop - dekorování hrnků. Děti si nadekorují hrnky z produkce Českého porcelánu a získají tak upomínku na zážitek z exkurze či originální dárek pro své blízké. Hrnky nejsou ihned k dispozici, do školy budou doručeny cestovní kanceláří Trysk na základě dohody s pedagogem do 1 týdne. V případě zájmu o tento výlet je nutná velmi včasná rezervace.

28. MLADOBOLESLAVSKO - EXKURZE V CUKROVARU

Během řepné kampaně lze umožnit dětem návštěvu největšího cukrovaru a lihovaru v ČR. Exkurze je spojena s prohlídkou do průmyslového závodu cukrovaru včetně vnitřních prostor. Děti se podrobně seznámí se zpracováním cukrové řepy a postupem při výrobě cukru. Poté děti navštíví cukrovarnické muzeum. Hlavním cílem expozice je představit historii výroby cukru v českých zemích od jejích prvopočátků. K vidění jsou různé druhy homolí, kostky, kubesy i obří kostka o hraně 1 m. Děti se dozví, co je melasa či sirob a seznámí se s významnými osobnostmi tohoto odvětví. Nahlédnout nás nechají i do cukrovarské laboratoře. Velké technologické celky a strojní zařízení používané v cukrovarech můžete shlédnout v dalších prostorách, které sloužily jako stodola či kravín. Řepná kampaň probíhá v měsíci říjnu. Vhodné pro 5.třídy.

Nutnost objednání programu již v dubnu-červnu!!!

Hrady a zámky

29. ČERVENÝ HRÁDEK

Navštivte s námi barokní zámek, který je po staletí dominantou krajiny Podkrušnohoří. Prohlédneme si kapli sv. J. Křtitele, zrcadlový a rytířský sál i lovecký salónek s pracovnou. Prohlídky jsou přizpůsobeny dětem. K odpočinku využijeme příjemný zámecký park a děti si mohou zakoupit drobné suvenýry.

30. BUDYNĚ - VODNÍ HRAD + PERUC

Lákadlem hradu je obnovená alchymistická dílna, kde proběhla spousta pokusů o výrobu likéru mládí nebo zlata. Podle pověsti se to podařilo a dodnes je vyrobené zlato ukryto a střeží ho socha alchymisty tvz. Kvasnička. Také se pokusíme objevit tajemství "Budyňského draka". Výlet je dále doplněn o návštěvu Peruce, kde se podíváme na "Boženinu studánku" a "Oldřichův dub".

31. BEZDĚZ a MÁCHOVO JEZERO

Bezděz patří k nejzajímavějším hradům v Čechách. Jako jeden z mála se dochoval v původní, čisté podobě. Neprošel přestavbou na romantické letní sídlo ani nebyl zbořen jako jiné neméně slavné hrady. Z věže Bezdězu je nádherný výhled do kraje. Po prohlídce hradu se vydáme do nedalekých Doks na projížďku parníkem po Máchově jezeře.

32. DUCHCOV ZÁMEK + MOST KOSTEL

Prohlídková trasa "Valdštejn" , kde se dozvíte mnoho pikantností ze života Giacoma Casanovy - nejslavnějšího obyvatele duchcovského zámku. Dále návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, který je známý svým přesunem při likvidaci starého města Mostu.

33. ZÁKUPY ZÁMEK

Asi hodinová prohlídka renesančního zámku z 16. století, který je obklopen anglickým parkem a terasovitou barokní zahradou. V zámeckém příkopě je atrakcí medvěd Medoušek.

Příroda

34. HŘENSKO - SOUTĚSKY         náš tip

Pokud hledáte pro svůj výlet opravdovou divočinu, zamiřte do našeho nejmladšího národního parku Českého Švýcarska. Tajemná a rozervaná krajina pískovcových skal, rozkládající se na pomezí Čech a Saska, přitahuje svou romantickou krásou odpradávna. Projížďka lodičkami přes Divokou a Tichou soutěsku. V případě špatného počasí a dlouhodobějšího či prudkého deště se může stát, že dojde z důvodu bezpečnosti k uzavření soutěsek. Toto je situace, kterou naše CK nemůže žádným způsobem ovlivnit.

35. KOKOŘÍNSKO

Pokud máte chuť na procházku lesem a ještě si prohlédnout velkolepé dílo, vydejte se s námi na výlet do přírody. Na cca 6 dlouhé lesní turistické stezce můžeme obdivovat sochařské dílo Václava Levého. Naším cílem je "Harfenice", místo kde jsou vytesány reliéfy čtyř lidských hlav a žena s harfou. Také si prohlédneme jeskyni, která je střežená dvěma strážci a krokodýlem. Výlet se uskuteční za dobrého počasí.

36. ŘÍP

Památné místo české mytologie a historie. Výstup k památné románské rotundě sv. Jiří (prohlídka).

Výlety s programem

37. ZUBRNICE - SKANZEN - výukový program

Program je vždy pro skupinu 25 až 30 dětí. Probíhá v nově otevřeném výukovém centru (stará roubená část), kde jsou již k dispozici i šatny a záchody. Programy: Vítání jara - jarní zvyky, pálení čarodějnic, výroba košťat, jízda králů. Jak se dříve učilo - program probíhající v budově staré školy, hodiny počtů, krasopisu, přírodopisu a tělocviku, oslovská lavice a rákoska. Z políčka do pece - zpracování obilí a produktů z obilovin od počátku až po současnost, program probíhá v areálu skanzenu, ukázka pomůcek, strojů a jejich praktické využití, mletí obilí na kamenném mlýnku, postup pečení chleba v peci, ochutnávky.

38. TEPLICE - PLANETÁRIUM

Seznámení se s astronomickou tématikou. Na velkoplošné produkci pořad o sluneční soustavě. Pro děti z 1 a 2 tříd možnost shlédnutí pohádky o Rákosníčkovi a následné povídání o hvězdách. Možnost rozšíření programu o návštěvu hvězdárny nebo botanické zahrady. + 20,-Kč/hvězdárna, + 35,-Kč/botanická zahrada

39. CHOMUTOV - OBLASTNÍ MUZEUM

Procházka pravěkem aneb pravěk není pouze doba ledová. V programu žáci navštíví výstavu Pohledy do pravěku a kouzlem se přenesou do dané doby, zde musí splnit několik úkolů na pracovních listech, které jim pomohou najít cestu zpět. Program je koncipován jako netradiční a zábavný pohled do pravěké historii regionu. Určeno pouze pro jednu třídu max. 28 žáků.

40. PRAHA - PLANETÁRIUM

Pražské planetárium s průměrem promítací kopule 23 metrů patří k největším planetáriím na světě. Pro školy nabízí pořady s astronomickou , kosmonautickou, případně přírodovědeckou tématikou. Info o aktuálním programu v CK.

41. KLÍNY - CEVYK

Cevyk - centrum pro ekologickou výchovu je součástí malé farmy a tak si žáci při návštěvě mohou pohladit a nakrmit ovečky, uvidí krávu s telaty, králíky, slepice, psy, kočky a koně. Na výběr je program o výrobě chleba nebo sýra či program o zpracování vlny. Dále si žáci vyrobí malou krušnohorskou hračku. Vhodné pro 1. a 2. třídy.  

NOVINKA!!!

42. PRAHA - VÝLET ZA PAPOUŠKY 

Desítky vzácných papoušků předvedou dětem, co všechno se naučili a co všechno ovládají. Papoušci se dětem předvedou ve vnitřních prostorách. V rámci programu se každé dítě může vyfotit s jedním - předem daným - papouškem. Za příplatek si potom děti mohou vybrat jakéhokoli papouška a následně se s ním vyfotografovat. Focení probíhá na vlastní mobilní telefony či fotoaparáty. K dispozici je krámek s drobnými suvenýry. Cena programu je orientační. Přesná cena závisí na termínu akce.

Důležité: Záloha (cca 2.000,-Kč) na papouščí show se musí zaplatit při objednání výletu, částka je nevratná.

NOVINKA!!!

43. ŠESTAJOVICE náš tip

Návštěva výrobních dílen různého typu. Dílny jsou v krytých a teplých prostorách. Součástí areálu je minifarma se zvířaty. Pro paní učitelky je připravena káva a dárek.

SVÍČKÁRNA : děti si ozdobí 2ks svíček a naplní pytlík s koupelnovou solí

PASTELKÁRNA: děti si ozdobí 1 ks svíčky a odlijí 8 voskových pastelek

ČOKOLÁDOVNA: děti si odlijí tabulku čokolády, čokoládové lízátko a barevnou čokoládou malují čokoládový odlitek - Nejoblíbenější program roku 2016

KNOFLÍKÁRNA, MÝDLÁRNA: mýdlový obrázek (vykrojení mýdel, naskládání do formičky a zalití průhledným mýdlem), solný voňavý obrázek (čtvrtka, potřená lepidlem, vysypaná barevnou solí), knoflíková záložka do knihy