HRADY A ZÁMKY

KARLŠTEJN                                                                                                                                                                                            Králem českých hradů (vyjma Pražského) je Karlštejn, vybudovaný Karlem IV. Prohlídkový okruh zahrnuje historické interiéry dvou pater Císařského paláce a spodních podlaží Mariánské věže s cenným vybavením ze 14. -19. století. Na této trase je rovněž vystavena kopie české svatováclavské a císařské říšské koruny.

KŘIVOKLÁT + KONĚPRUSY                                                                                                                                                        Návštěva jednoho z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají do 12. století. V ceně I. prohlídkový okruh - "Gotické paláce". Koněpruské jeskyně nabízejí přibližně hodinovou prohlídku dvou jeskynních pater, která vznikla činností vody ve vápencích starých přibližně 400 milionů let.

ČERVENÝ HRÁDEK                                                                                                                                                                          Navštivte s námi barokní zámek, který je po staletí dominantou krajiny Podkrušnohoří. Prohlédneme si kapli sv. J. Křtitele, zrcadlový a rytířský sál i lovecký salónek s pracovnou. Prohlídky jsou přizpůsobeny dětem. K odpočinku využijeme příjemný zámecký park a děti si mohou zakoupit drobné suvenýry.

BUDYNĚ - VODNÍ HRAD + PERUC                                                                                                                                           Lákadlem hradu je obnovená alchymistická dílna, kde proběhla spousta pokusů o výrobu likéru mládí nebo zlata. Podle pověsti se to podařilo a dodnes je vyrobené zlato ukryto a střeží ho socha alchymisty tvz. Kvasnička. Také se pokusíme objevit tajemství "Budyňského draka". Výlet je dále doplněn o návštěvu Peruce, kde se podíváme na "Boženinu studánku" a "Oldřichův dub".

BEZDĚZ a MÁCHOVO JEZERO                                                                                                                                                   Bezděz patří k nejzajímavějším hradům v Čechách. Jako jeden z mála se dochoval v původní, čisté podobě. Neprošel přestavbou na romantické letní sídlo ani nebyl zbořen jako jiné neméně slavné hrady. Z věže Bezdězu je nádherný výhled do kraje. Po prohlídce hradu se vydáme do nedalekých Doks na projížďku parníkem po Máchově jezeře.

DUCHCOV ZÁMEK + MOST KOSTEL                                                                                                                                    Prohlídková trasa "Valdštejn", kde se dozvíte mnoho pikantností ze života Giacoma Casanovy - nejslavnějšího obyvatele duchcovského zámku. Dále návštěva kostela Nanebevzetí Panny Marie v Mostě, který je známý svým přesunem při likvidaci starého města Mostu.

ZÁKUPY ZÁMEK                                                                                                                                                                       Prohlídka renesančního zámku z 16. století, který je obklopen anglickým parkem a terasovitou barokní zahradou. V zámeckém příkopu je atrakcí medvěd Medoušek.

STARÉ HRADY                                                                                                                                                                              Netrpělivě na vás čekají prapodivné pohádkové bytosti s ještě prapodivnějšími jmény. A věřte nebo ne, je jich tu už na tři sta padesát. V ceně je zahrnuta návštěva dvou prohlídkových okruhů a Čarodějné bastyjoly.