Příroda

19. ČESKOLIPSKO - VODNICKÁ STEZKA

Zábavná a naučná stezka, kde prožijete příjemné okamžiky v okolí vod a mokřadů v krásné přírodě podralského regionu. Dětem jsou na většině zastavení k dispozici zábavné hrací prvky a ke splnění nejrůznějších úkolů děti zvou pohádkové bytosti. Pěší okruh dle domluvy 3 až 6 kilometrů. Výlet se uskuteční za dobrého počasí. Bližší info v CK.

20. ČESKÉ ŠVÝCARSKO - RYSÍ STEZKA

Na okruhu o celkové délce asi 1,5 km najdeme lesní altán vytvořený ze čtyř druhů dřeva stromů typických pro národní park, dřevěný chodník nad vodní tůní, lanovou lávku v bukovém zmlazení, hmatový chodník, maketu stromové dutiny, maketu smyku na dřevo, lýkožroutí prolézačku, dřevěný chodník se stopami zvířat, ptačí siluety i stromový dendrofon. Největší atrakcí blízkého dětského hřiště pak je pochozí, dřevěný model symbolu Českého Švýcarska - Pravčické brány, který dětem poslouží také jako skluzavka či prolézačka.

Výlet se uskuteční za dobrého počasí. Realizace: září - říjen

21. TEPLICE - POHÁDKOVÝ LES

Pohádkový les tvoří 11 dřevěných pohádkových postaviček, u každé z nich najdou děti navíc úkol, který se vztahuje k pohádce znázorněné postavičky. Potkáme zde např. Červenou Karkulku s vlkem, vodníka, čerta, princeznu, draka i pana krále, kocoura v botách. Možnost návštěvy nedalekého dětského hřiště.