PŘÍRODA

DOKSY - MÁCHOVO JEZERO - parník

Výlet do oblíbeného turistického místa. Projedeme se lodí po jezeře. Výlet je spojen s pobytem na pláži. S sebou doporučujeme hračky na písek, aby si děti mohly na pláži hrát. Výlet je možné absolvovat v druhé polovině května a v červnu.

ČESKÉ ŠVÝCARSKO - RYSÍ STEZKA

Na okruhu o celkové délce asi 1,5 km najdeme lesní altán vytvořený ze čtyř druhů dřeva stromů typických pro národní park, dřevěný chodník nad vodní tůní, lanovou lávku v bukovém zmlazení, hmatový chodník, maketu stromové dutiny, maketu smyku na dřevo, lýkožroutí prolézačku, dřevěný chodník se stopami zvířat, ptačí siluety i stromový dendrofon. Největší atrakcí blízkého dětského hřiště pak je pochozí, dřevěný model symbolu Českého Švýcarska - Pravčické brány, který dětem poslouží také jako skluzavka či prolézačka.

Výlet se uskuteční za dobrého počasí.

TEPLICE - POHÁDKOVÝ LES

Pohádkový les tvoří 11 dřevěných pohádkových postaviček, u každé z nich najdou děti navíc úkol, který se vztahuje k pohádce znázorněné postavičky. Potkáme zde např. Červenou Karkulku s vlkem, vodníka, čerta, princeznu, draka i pana krále, kocoura v botách. Možnost návštěvy nedalekého dětského hřiště.

KOKOŘINSKO

Pokud máte chuť na procházku lesem a ještě si k tomu prohlédnout velkolepé dílo, vydejte se s námi na cca 5km dlouhý výlet, kde budeme obdivovat sochařské dílo Václava Levého. Naším cílem bude Harfenice. Místo, kde jsou vytesány reliéfy čtyř lidských hlav a žena s harfou. Najdeme i jeskyni, kterou střeží strážci s krokodýlem.


MODLIVÝ DŮL

Navštívíme romantické skalnaté údolí na severovýchodním okraji obce Svojkov v blízkosti Sloupu v Čechách. Vydáme se do Modlivého dolu, o kterém se v minulosti tradovalo několik pověstí. Na děti čeká cca 2,5 kilometrová procházka nádhernou krajinou. U kapličky, vytesané do skály, možná najdeme poklad... Výlet je vhodný pro starší děti, místy je náročnější terén.

HŘENSKO - SOUTĚSKY

Čeká vás procházka romantickou přírodou podél toku řeky Kamenice. Budete se procházet pod skalními převisy, projdete několik tunelů a přes úzké lávky. Na lodičkách se přeplavíte Tichou a Divokou soutěskou.