Příroda

20. DOKSY - MÁCHOVO JEZERO - parník

Výlet do oblíbeného turistického místa. Projedeme se lodí po jezeře, nakrmíme racky u ptačího ostrova. Výlet je spojen s pobytem na pláži. Doporučujeme s sebou hračky na písek, aby si děti mohly na pláži hrát. Výlet je možno absolvovat od druhé poloviny května. Zdarma 5 pedagogů.

21. DOKSY - PUTOVÁNÍ ZA LESNÍMI POVĚSTMI novinka

V každém lese na kdejaké mýtině někdy žila či ještě žije nějaká kouzelná lesní bytůstka. Z místa, kde jsou lidé k přírodě zlí a pohrdají jí, se tyto kouzelné bytosti buď odstěhují, nebo se ukryjí a nikdo nemá možnost je spatřit. Stejně tak před lety z našich lesů odešel skřítek ze Slatinského vrchu, aby se o několik století vrátil zpět a zkusil to s námi, lidmi, ještě jednou. Svým návratem dodal odvahu všem schovaným lesním bytostem, aby i ony sem tam vykoukly na návštěvníka a tu a tam šiškou zpoza stromů poškádlily hravé děti.

22.KOKOŘÍNSKO

Pokud máte chuť na procházku lesem a ještě si prohlédnout velkolepé dílo, vydejte se s námi na výlet do přírody. Na cca 5 km dlouhé lesní turistické stezce můžeme obdivovat sochařské dílo Václava Levého. Naším cílem je "Harfenice", místo kde jsou vytesány reliéfy čtyř lidských hlav a žena s harfou. Také si prohlédneme jeskyni, která je střežená dvěma strážci a krokodýlem. Výlet se uskuteční za dobrého počasí.

23. ČESKOLIPSKO - VODNICKÁ STEZKA

Zábavná a naučná stezka, kde prožijete příjemné okamžiky v okolí vod a mokřadů v krásné přírodě podralského regionu. Dětem jsou na většině zastavení k dispozici zábavné hrací prvky a ke splnění nejrůznějších úkolů děti zvou pohádkové bytosti. Pěší okruh dle domluvy 3 až 6 kilometrů. Výlet se uskuteční za dobrého počasí. Bližší info v CK.

24. HŘENSKO

Čeká nás procházka romantickou přírodou podél toku řeky Kamenice, obklopeného z obou stran hradbou vysokých skal. Budete se procházet pod skalními převisy, několika tunely a přes úzké lávky. Na lodičkách se přeplavíme Divokou a Tichou soutěsku. Trasa je dlouhá cca 6 km. Výlet se uskuteční za dobrého počasí.

25. MODLIVÝ DŮL

Navštivte romantické skalnaté údolí, hluboce zaříznuté do pískovcových skal pod vrchem Slavíčkem a Tisovým vrchem na severovýchodním okraji Svojkova v blízkosti obce Sloup v Čechách. Vydejte se do Modlivého dolu, o kterém se v minulosti tradovalo několik pověstí. Na děti čeká cca 2,5 kilometrová procházka nádhernou krajinou. U kapličky, vytesané do skály, možná najdeme poklad....

26. ČESKÉ ŠVÝCARSKO - RYSÍ STEZKA

Na okruhu o celkové délce asi 1,5 km najdeme lesní altán vytvořený ze čtyř druhů dřeva stromů typických pro národní park, dřevěný chodník nad vodní tůní, lanovou lávku v bukovém zmlazení, hmatový chodník, maketu stromové dutiny, maketu smyku na dřevo, lýkožroutí prolézačku, dřevěný chodník se stopami zvířat, ptačí siluety i stromový dendrofon. Největší atrakcí blízkého dětského hřiště pak je pochozí, dřevěný model symbolu Českého Švýcarska - Pravčické brány, který dětem poslouží také jako skluzavka či prolézačka.

Výlet se uskuteční za dobrého počasí. Realizace: září - říjen

27. MOSTECKO - STEZKA SKŘÍTKA HROBČÍKA

Pohádková stezka skřítka Hrobčíka vede po lesní cestě a je dlouhá necelé 2 kilometry. Z cesty jsou výhledy do hezké krajiny Českého středohoří. Podél cesty jsou instalovány lavičky a ze stromů se usmívají veselé obličeje vyřezané ze dřeva, na tabulích jsou pak informace o okolní přírodě a o Českém středohoří.
Uprostřed stezky je mýtinka Fantazie s řadou pohádkových postaviček /Křemílek a Vochomůrka, Pat a Mat, víla Amálka.../ a dětskou lanovkou. Výlet se uskuteční za dobrého počasí.

NOVINKA!!!