ZAHRANIČNÍ VÝLETY

DRÁŽĎANY                                                                                                                                                                                          Jednodenní výlet s návštěvou historického centra a některého z muzeí. Procházka historickým centrem města s průvodcem, možnost návštěvy vybraného muzea (Dopravní, Hygienické-možnost objednání česky mluvícího průvodce, Zbrojnice v Residenčním zámku, Vojenské).

MÍŠEŇ                                                                                                                                                                                                    Zveme vás na výlet do "kolébky Saska" - Míšně. Historie tohoto města sahá více než tisíc let nazpět a je zde mnoho připomínek saské kultury. Světoznámou se ale Míšeň stala díky porcelánu, který se zde vyrábí od roku 1710. Navštívíme historické centrum, vyjdeme na hradní kopec, kde si prohlédneme úžasnou gotickou památku Dóm. Poté se přemístíme pěšky k manufaktuře, kde navštívíme muzeum porcelánu a prohlédneme si ukázkové výrobní prostory s českým výkladem - cca půl hodiny.

SASKO - MOTÝLÍ DŮM + OYBIN                                                                                                                                                          Při tomto výletu navštívíme tropický dům, kde si prohlédneme více než 200 druhů různých motýlů. Expozice je doplněna o výstavu plazů, pavouků a ryb. Možnost návštěvy s česky mluvícím průvodcem (nutno předem objednat). Dále zavítáme na poblíž stojící zříceninu skalního hradu. Monumentální komplex hradu a klášteru stojí na vrcholu mohutného pískovcového kuželu, který se vypíná více než 100m nad údolím.