VÝLETY S PROGRAMEM

TEPLICE - PLANETÁRIUM

Seznámení s astronomickou tématikou. Na velkoplošné produkci pořad o sluneční soustavě. Pro děti z 1. a 2. tříd možnost zhlédnutí pohádky o Rákosníčkovi a následné povídání o hvězdách. Možnost rozšíření programu o návštěvu botanické zahrady nebo teplické hvězdárny.

PRAHA - PLANETÁRIUM

Pražské planetárium s průměrem promítací kopule 23 metrů patří k největším planetáriím na světě. Pro školy nabízí pořady s astronomickou, kosmonautickou, případně přírodovědeckou tématikou. Informace o aktuální programu v CA.

TEPLICE - HVĚZDÁRNA

Žáci se seznámí s astronomickou tématikou, na velkoplošné produkci zhlédnou pořad o Sluneční soustavě. Pro žáky 1. a 2. tříd je možno domluvit pohádku o Rákosníčkovi a následné povídání o hvězdné obloze.

ŠESTAJOVICE

Návštěva výrobních dílen různého typu. Dílny jsou v krytých a teplých prostorách. Součástí areálu je minifarma se zvířaty. V nabídce je několik programů:

1. Vánoční - děti si ozdobí 2ks svíček a vytvoří lodičky ze 4 skořápek

2. Děti si ozdobí 1ks svíčky, naplní si pytlík koupelnovou solí a vykrojí si mýdlo

3. Děti si ozdobí 1ks svíčky  odlijí si 8ks voskových pastelek

4. Děti si odlijí tabulku čokolády, čokoládové lízátko a barevnou čokoládou si malují čokoládový odlitek


KOŠÁTKY - ALCHYMISTICKÁ DÍLNA

Zveme vás do nově otevřeného areálu, který se nachází pod zámkem v obci Košátky. V alchymistické dílně a učebně lektvarů nabízíme program: ALCHYMISTICKÁ DÍLNA. Akce obsahuje ukázku parní destilace bylin, představení vonných přírodních esencí. Výrobu koupelového oleje-100ml, výrobu pomády na rty, plnění koupelové soli s bylinnými extrakty. Součástí areálu je velká zahrada s domácími zvířaty (kozy, ovce, krávy apod.). Dílna je otevřena do konce měsíce října, poté opět od 1. dubna. 

DUBÍ - DŮM PORCELÁNU

Interaktivní workshop - dekorování hrnků. Žáci si nadekorují hrnky z produkce Českého porcelánu a získají tak upomínku na návštěvu Domu porcelánu či originální dárek pro své blízké. Hrnky nejsou ihned k dispozici (musí se vypálit), do školy budou doručeny během cca 14 dní. Součástí workshopu je i krátký film o výrobě porcelánu.

TEPLICE - BOTANICKÁ ZAHRADA

Botanická zahrada v Teplicích nabízí interaktivní program, při kterém se děti hravou formou seznámí s prostředím botanické zahrady. Je pro ně připravena cesta skleníky, kde budou nejen poznávat, ale také plnit drobné úkoly. Na konci potom děti čeká i odhalení tajemství. Na památku obdrží třída certifikát o návštěvě botanické zahrady, metodické listy z prohlídky, květináčky pro vypěstování rostlin. Každý žák dostane omalovánku a drobný dárek. Vhodné pro I. třídy.

© 2016 CA TRYSK | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!