VÝLETY ZA ZÁBAVOU

 A POZNÁNÍM

LIBEREC - ZOO                                                                                                                                                                                     Zveme vás na výlet do nejstarší zoologické zahrady v České republice. Chová se zde kolem 170 druhů zvířat o celkovém počtu více než 1000 jedinců. Pouze v Liberci můžete spatřit bílou formu tygra indického či monumentální takiny čínské. Možnost rozšíření o návštěvu botanické zahrady.

KRUPKA - ŠTOLA                                                                                                                                                                             Návštěva prohlídkové štoly "Starý Martin", která bývala jedním z nejvýznamnějších starých důlních děl krupského revíru. Prohlídka trvá cca 45 minut, délka trasy je cca 1 km. K prohlídce se doporučuje pevná obuv a teplé oblečení, teplota ve štole je i v létě asi 8-10°C.  Možnost rozšíření o návštěvu botanické zahrady či hvězdárny v Teplicích.

LIBEREC - IQLANDIA                                                                                                                                                                      Moderní science centrum s planetáriem a stovkami originálních interaktivních exponátů. Svět vědy a techniky, který vás uhrane a nepustí. Svět fascinujících experimentů a chytré zábavy! Vhodné pro 8. a 9. třídu

MILOVICE - PARK MIRÁKULUM                                                                                                                                                 Rodinný park se rozkládá na ploše 10ha a nabízí celodenní využití. Najdete zde několik desítek herních prvků, minizoo nebo lesní naučnou stezku - to vše v nápaditém a kvalitním provedení se zapojením zeleně. Vhodné pro 6. třídu.

TEPLICE - PLANETÁRIUM + HVĚZDÁRNA                                                                                                                                 Seznámení se s astronomickou tématikou. Na velkoplošné produkci pořad o sluneční soustavě. Návštěva nově zrekonstruované hvězdárny.

HŘENSKO - SOUTĚSKY                                                                                                                                                                   Pokud hledáte pro svůj výlet opravdovou divočinu, zamiřte do našeho nejmladšího národního parku Českého Švýcarska. Tajemná a rozervaná krajina pískovcových skal, rozkládající se na pomezí Čech a Saska, přitahuje svou romantickou krásou odpradávna. Projížďka lodičkami přes Divokou a Tichou soutěsku. V případě špatného počasí a dlouhodobějšího či prudkého deště se může stát, že dojde z důvodu bezpečnosti k uzavření soutěsek. Toto je situace, kterou naše CA nemůže žádným způsobem ovlivnit.