EXKURZE

DOBROVICE -CUKROVAR

Během řepné kampaně lze umožnit žákům návštěvu největšího cukrovaru a lihovaru v ČR. Exkurze je spojena s prohlídkou do průmyslového závodu cukrovaru včetně vnitřních prostor. Žáci se podrobně seznámí se zpracováním cukrové řepy a postupem při výrobě cukru. Poté navštíví cukrovarnické muzeum. Hlavním cílem expozice je představit historii výroby cukru v českých zemích od jejích prvopočátků. K vidění jsou různé druhy homolí, kostky, kubesy i obří kostka o hraně 1 m. Žáci se dozví, co je melasa či sirob a seznámí se s významnými osobnostmi tohoto odvětví. Nahlédnout nás nechají i do cukrovarské laboratoře.Řepná kampaň probíhá v měsíci říjnu. Nutnost objednání programu duben-červen.

MLADÁ BOLESLAV - ŠKODA AUTO

Prohlídka výrobních provozů cca 1,5 hodiny. Komentovaná prohlídka muzea Škoda Auto,sbírka čítá zhruba 340 položek - cca 1,5 hod.. Vhodné pro 8. a 9. třídy

ŽATEC - CHRÁM CHMELE

Chrám chmele a piva je zábavným poučným komplexem, který svými kořeny sahá do tradice světoznámého chmelařského regionu. Prohlídku odstartuje Chmelový maják (vyhlídková věž) a Labyrint, který je s majákem propojen. Součástí turistického areálu je Chmelařské muzeum, které nabízí největší expozici svého druhu na světě.

© 2016 CA TRYSK | Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!